Designer: Akad. arch. David Vávra

Ještědský pokoj 203

Inspirace ikonou 20. století.


Prev 11 / 37 Next

informace o pokoji

šipka dolů šipka dolů

Vzpomínky na ještěd.

„Ještěd je pro mě signál a inspirace, navíc jsme děti architektury, kterou ovlivnil Brusel 58, k němuž má člověk hluboký osobní vztah,“ vyznává se architekt, herec, spisovatel a příležitostný básník akad. arch. David Vávra, autor Ještědského pokoje.

Davida Vávru Karel Hubáček s projektem Ještědu, který navrhl v roce 1968, fascinuje. „Při vzpomínce na Ještěd musím zmínit i statika Zdeňka Patrmana a interiérového architekta Otakara Binara, který do technické stavby dokázal vnést poetické srdce. Binar navrhoval uvnitř vše od topení, židlí, stolů až po číšníkovu kapsičku, na které je vyšité písmeno J.“

1399 Kč/noc

„Baví mě přírodní materiály, které umějí stárnout - kámen, cihla, dřevo.“

Obklad v koupelně je volnou parafrází původních ještědských vertikálních obkladaček. „Musely se nařezat z čtvercových formátů, neboť se nevyrábějí. Nadchla mě obětavost a kvalita spolupracujících firem. Takové atypické pokoje vznikají jako hledání a firmy na to hledání přistoupily,“ oceňuje David Vávra. S barvou stěn v pokoji ladí závěs s motivy kreseb architekta. Ze stejné látky je i potah židle a křesla. Ještědem je inspirovaný i dřevěný nábytek v pokoji. Postele i stolky nesou charakteristický tvar písmene H, tak jak je navrhl Otakar Binar pro pokoje na Ještědu.

výbava Pokoje

Klimatizace, topení, minibar, sejf na laptop, 40″ SAT TV, rádio, telefon s mezinárodními hovory zdarma, WC, pracovní stůl, posezení, toaletní potřeby, vana se sparkling systémem, žehlička a žehlicí potřeby, rychlovarná konvice, káva a čaj na pokoji zdarma, Nespresso, zatemnění, fén, osobní váha, sušák na prádlo, bidet, bezhlučné el. ovládání závěsů, Wi-Fi 150 Mb/s, RGB LED podsvícení, možnost twin/double úpravy, designový nábytek, antialergické matrace.

Velikost pokoje 20m².

člověk člověk
wifi

Wi-Fi 150 Mb/s

Káva a čaj

Káva a čaj na pokoji zdarma

Mezinárodními hovory

Telefon s mezinárodními hovory zdarma

TV

49' SAT TV

Žehlička

Žehlička a žehlící potřeby

minibar

Minibar

1399 Kč/noc

Working...